środa, 13 czerwca 2012

Mam 6 lat - finaliści z Małopolski!

Szanowni Państwo,
 
4 czerwca 2012r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się Gala Finałowa podsumowująca 16 gal regionalnych Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.
Konkurs przyczynił się do promocji i upowszechnienia najciekawszych form aktywności rad rodziców, wymiany doświadczeń i informacji. O powodzeniu akcji, przybliżającej rodzicom ideę obniżenia wieku szkolnego, świadczy liczba nadesłanych projektów. W konkursie udział wzięli rodzice z 266 przedszkoli i 412 szkół z całej Polski. Z nadesłanych projektów wyłoniono 97 finalistów, a spośród nich 32 laureatów.
Dyplomy i nagrody radom rodziców wręczyła Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas wspólnie z prof. Janem Łaszczykiem, rektorem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przedstawicielem Kapituły Centralnej.
Dyplom Krajowego Laureata Konkursu „Mam 6 lat” z województwa małopolskiego otrzymali:
  • Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach,
  • Przedszkole nr 2 w Nowym Targu.

Natomiast dyplom finalisty otrzymały następujące placówki:
  • Samorządowe Przedszkole nr 136 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących 35 w Krakowie,
  • Przedszkole Publiczne Nr 32 w Tarnowie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej,
  • Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu.
Serdecznie gratulujemy rodzicom i placówkom a tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali posłać swoich sześciolatków do szkół zapraszamy do oceniania dobrych praktyk. Bo naprawdę szkoła może być fajna, a przejście dziecka z przedszkola do szkoły może być fantastyczną przygodą, a nie stresem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz